INFORMACE

ZDE NAJDETE VŠE, CO BY VÁS MOHLO ZAJÍMAT NEBO POTŘEBUJETE VĚDĚTDoprava

Doprava do přístavu je vlastní nebo společná. Můžete jet buď autem, autobusem, vlakem nebo letět do Radaru či Splitu. Cesta autem trvá cca 10 hodin. Každopádně další informace si řekneme cca 2 týdny před plavbou.

Strava

Vaření na lodi nepatří zrovna k nejpohodlnějším činnostem, ale při troše organizovanosti a zkušenosti může být výsledek i za plavby poměrně uspokojující. Hlavními jídly na lodi je snídaně a večeře, a to vzhledem k tomu, že se přes den plachtí. Oběd se tak řeší lehčí formou, např. salátem, sendvičem apod. K snídani se podávají jogurty, křupky, chléb, marmeláda, šunka, sýr a za zásluhy kapitánská míchaná vajíčka. Večeře se podává 3x na lodi a 2x se jde do restaurace na břeh. Menu se připravuje až dle toho, co chytíme, případně koupíme na trhu. Na výběr můžou být těstoviny, ryba, mušle, krkna a možná i krevety nebo chobotnice. Vše záleží na domluvě posádky.


Kotvení

Možnosti jsou v podstatě jen 3, ale vždy záleží na domluvě, potřebách a samozřejmě na počasí, které je vždy až na prvním místě. Zde jsou výhody a nevýhody:
Marina (1x) – pohodlí pevného břehu, připojení na elektriku a vodu, sprchy, restaurace X velké množství turistů, hluk a minimum soukromí, cena
Bóje (2x) – bezpečné vyvázání, nižší cena X dopstupnost břehu, restaurace či sprch pouze na člunu
Kotva (2x) – při dobrém počasí velká romantika, ticho, hvězdy X dostupnost břehu pouze na člunu


Loď

Výběr lodě se řídí velikostí posádky a aktuální nabídkou, nicméně vždy jsou vybírány u spolehlivých a ověřených charterových společností. Její kapacita je určena množstvím kajut, které jsou vždy pro 2 os (2/3/4/5). A většinou 2 míst na spaní v salonu, který je ale “domovem” kapitána, protože poskytuje menší úložný prostor a minimum soukromí. A také, aby byl po ruce. 🙂


Kapitán a váš osobní kuchař

Já, Martin Benovič, vám zkusím nejen poodhalit krásu a kouzlo jachtingu a ukázat poněkud jiný pohled na okolí i čas z paluby plachetnice, ale i zprostředkovat nahlédnutí do místní kuchyně.


Cena zahrnuje

 • lůžko na plachetnici ve dvoulůžkových kajutách
 • kapitána, průvodce a kuchaře v jednom
 • konečný úklid lodě
 • pojištění lodě
 • pohonné hmoty do lodě a člunu
 • turistickou taxu
 • stání 1x v marině a 2x na bóji
 • MPP – mořská polopenze (5x snídaně – 5x studený oběd – 3x večeře na lodi)
 • 1 drink k jídlu na palubě (kafe / čaj / džus / sklenička vína)

Cena nezahrnuje

 • dopravu do přístavu a zpět
 • parkování
 • cestovní pojištění
 • nápoje
 • případné poplatky za stání v marinách navíc, vstup do národních parků apod.

Zde si můžete vybrat z aktuálně připravovaných plaveb nebo mě kontaktujte a něco vymyslíme.

Comments

 1. Irena Kašparová says:

  Dobrý den, na kolik tedy zhruba může plavba na tyden se vsim vsudy-se stravou, se vsemi poplatky (samozřejmě bez dopravy z CR) na osobu vyjit? A muze jet 14ti leté dítě? Diky. Kašparová

  • martin@thebigbullsailing.cz says:

   Dobrý den paní Kašparová,
   cena vždy záleží na termínu, velikosti lodě a lokalitě. Během celé sezóny je to v rozpětí cca 8 -16 tis. Kč za týden. Konkrétní informace najdete vždy k plánované plavbě, které mám pod záložkou PLAVBY 2021. Dítě samozřejmě jet může, moje začali jezdit cca od 6 let, ale klidně můžou i mladší. 🙂 Jen se vždy snažím, když jedou děti, aby měli i nějakého dalšího parťáka. Pokud máte zájem, tak mi zavolejte, až budete mít čas a rád Vám zodpovím všechny další otázky.

   https://thebigbullsailing.cz/2021/04/01/cerven-2021/

   Hezký den přeji.
   Martin

 2. Leoš says:

  Zdravím, máme zájem o vaší plavbu. Jsme 2 zkušení a momentálně není posádka. Jedeme až 29.9. až 2.10.
  Akceptujeme vaše podmínky.
  mobil.777718625
  S pozdravem.
  L.

  • martin@thebigbullsailing.cz says:

   Dobrý den Leoši,
   Je mi to líto, ale bohužel posádku na plavbu v červnu jsme akorát včera doplnili. 🙁 Další volný termín mám až v září, od 18.9.
   děkuji za zájem, snad to vyjde někdy jindy.
   S pozdravem
   Martin B.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *